Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя. Паскаль Ґілен

 
small-run-05.jpg

Паскаль Ґілен (пер. Ярослава Стріха, VERBація: Тетяна Родіонова, Юлія Дідоха, Вероніка Ядуха)
180x130x12; 120 стр.
Мова: українська
2019

Ціна248 грн

 

«Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя» Паскаля Ґілена є збіркою статей під номером п’ять у серії книжок Small Run Books .

Місто, спільнота та музей — головні теми, з якими працює провідний соціолог культури нашої сучасності Паскаль Ґілен у трьох текстах цієї збірки.

Автор визначає головні принципи існування у спільному міському просторі та ставить питання: чи можливе спільне місто сьогодні і якщо так, то які шляхи його створення?

До інших ключових питань книжки також належать: сучасне становище культурних інституцій у світі, майбутня роль музеїв, художніх академій та виклики, на які доводиться відповідати інституціям у спільному місті.

«Місто завжди перебуває в русі, й будь-яка типологія, що намагається його зафіксувати, не бере до уваги складнощів реального життя», — пише Ґілен, наголошуючи на співучасті та співіснуванні в безладі міського життя.

Коментар редакції видання: “У часи, коли ми постійно втрачаємо спільний простір, його архітектуру і монументальне мистецтво, наша редакція видає "Перформування спільного міста" Паскаля Ґілена, що має слугувати впевненості у захисті протилежних процесів. Ми переконані, що громадський простір має бути повернено суспільству – для взаємодії різних спільнот, для вільних художніх висловлювань та зібрань. Нам необхідно підтримати і культурні інституції, що знаходяться у наших містах, бо ті відіграють у горизонтальному-плоскому сьогоденні ключову роль, все ще лишаючись осередками для вертикалей-глибин. Відтак «Перформування спільного міста», що працює з темами міста, спільноти та культури, розглядається нами, передусім, як крок на шляху перетворень у нашому суспільстві”.

performing-the-common-city

До збірки ввійшли три тексти Паскаля Ґілена:

1. «Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя» (2015);

2. «Музейна хронотопіка: про репрезентацію минулого в музеї» (2004);

3. «Інституційна уява: Інституціоналізація сучасного мистецтва (мінус “сучасне”)» (2013).


Паскаль Ґілен — соціолог культури, професор соціології культури в Дослідницькому інституті мистецтв в Антверпені (ARIA), керівник дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві» Університету Ґронінґена (Нідерланди), головний редактор однойменної книжкової серії, автор понад десятка книг про сучасне мистецтво, соціологію мистецтва і культурну політику, серед яких «Бурмотіння художньої множини» (The Murmuring of the Artistic Multitude: Global Art, Memory and Post-Fordism, 2010), «Креативність та інші фундаменталізми» (Creativity and Other Fundamentalisms, 2013), «Етика мистецтва» (The Ethics of Art, 2014).  У 2016 Паскаль Ґілен створив міждисциплінарне відділення Culture Commons Quest Office, де проводить дослідження про умови художньої роботи в різних міських контекстах.

smallrunbooks

Упорядкування книжки: Паскаль Ґілен, Катерина Носко, Борис Філоненко, Анастасія Леонова
Переклад текстів: VERBація (Тетяна Родіонова, Юлія Дідоха, Вероніка Ядуха), Ярослава Стріха
Літературна редакція та корекція: Ірина Троскот
Дизайн: 3Z Studio (Таня Борзунова, Сергій Мішакін)
Верстка: Катерина Большакова

Минулого року IST Publishing видало книжку «Культура в підмурках громадянського суспільства» — збірку статей Паскаля Ґілена й Тайса Ляйстера, написаних у співавторстві.

ВИХІД КНИГИ: 1 ТРАВНЯ 2019

 
 

ІНШІ ПРОЕКТИ

II