ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980. У,Н,А колектив

 
ZNAK_book

У,Н,А колектив (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна)
Мови: українська, англійська
160 стр, 2019

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

 

«Знак. Українські товарні знаки 1960–1980-х років» — дослідження У,Н,А колективу (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна), присвячене історії українського графічного дизайну, зокрема галузі корпоративної ідентичності, часів відлиги, застою та перебудови.

У книжці співіснують два наративи — візуальний та текстуальний, які розкривають обрану тему в ширшій хронологічній перспективі: з аванґарду початку XX століття й до наших днів, адже матеріал потребує як наочності так і коментування. Більшою мірою фокусуючись на харківській школі промграфіки та доробку Володимира Побєдіна, видання демонструє архівні матеріали, називає імена та описує процеси й впливи в графічному дизайні України, в локальному та глобальному контекстах.

Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, вийде у 300 примірників, що будуть безкоштовно передані у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні. Також книжку можна буде отримати на безоплатній основі, заповнивши он-лайн форму.

Публічна презентаційна програма у рамках ґранту УКФ охопить восени 2019 року 4 міста: Київ, Одесу, Харків, Львів.


Упорядниці й авторки, дизайн, верстка, фото: У,Н,А колектив: Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна

Автори текстів: Ольга Гладун, Лія Безсонова, Рокас Суткайтіс, У,Н,А колектив

Менеджмент: Анастасія Леонова, Катерина Носко

Переклад англійською: Анна Кравець, Дар’я Аносова

Переклад із російської: Дарина Важинська, Вероніка Ядуха, Катерина Носко

Переклад з англійської: Тетяна Родіонова

Редагування та корекція україномовних текстів: Ірина Троскот

Редагування та корекція англомовних текстів: Дар’я Аносова


”1960–1980-ті роки для українського графічного дизайну — ключовий, хоч і призабутий період. Саме тоді відбувалося становлення професії та формулювання завдань сфери, яку ми зараз називаємо корпоративною ідентичністю. Однак знання про ті процеси згодом було втрачено. Цим виданням ми сподіваємося заповнити прогалини в історії розвитку локальної графічної форми в галузі товарного знака, додавши повноцінності системі координат діяльності сучасного дизайнера.

Працювати з вивченням історії товарних знаків в Україні непросто — ця інформація матеріально вразлива, її зміст недооцінено. Майже всі товарні знаки зникли разом із радянськими підприємствами, для яких їх було створено, лише невелика частина може досі траплятися нам у побутовому повсякденні, випадково знайтися на барахолці або в музеї техніки. Архіви Торгово-промислової палати (ТПП) України, правонаступниці радянської організації, відповідальної за реєстрацію всіх створених тоді товарних знаків, теж непоправно постраждали після розпаду СРСР” (фрагмент з тексту Передмови авторок видання)

ВИХІД КНИГИ:

ЖОВТЕНЬ 2019

 
 

ІНШІ ПРОЕКТИ

II

КоміксDima Dytyuk